[News] Heinlein, Haldeman i Bester od Wydawnictwa Rebis

„Cieplarnia” – kolejny tytuł z serii Wehikuł Czasu od Wydawnictwa Rebis już tuż, tuż. Premiera książki zapowiedziana jest na 22gi października, a w międzyczasie dowiadujemy się o kilku nowych tytułach w przygotowaniu.

Na razie jeszcze bez konkretnie określonych dat premier (poinformujemy o nich niezwłocznie, gdy tylko zostaną oficjalnie ogłoszone), ale już wiemy, że po „Cieplarni” Briana Aldissa ponownie będziemy mieli możliwość zapoznać się z dziełem Roberta A. Heinleina, a będą to „Drzwi do Lata”. Wcześniej zadebiutował w serii Wehikuł Czasu powieścią „Hiob. Komedia Sprawiedliwości”.

Kolejne dwie książki w przygotowaniu to „Wieczna Wojna” autorstwa Joe Haldemana oraz „Człowiek do Przeróbki” Alfreda Bestera – obaj autorzy pojawią się pierwszy raz w serii Wehikuł Czasu.

Poniżej przedstawiamy opisy książek. Okładki poglądowo z wcześniejszych wydań.

Dan Davis, młody zdolny inżynier automatyk, projektuje rewelacyjne modele robotów. Wraz z narzeczoną Bellą i wspólnikiem Milesem snuje wielkie plany na przyszłość.

Niestety, Dan zna się na maszynach, ale nie na ludziach. Belle i Miles w podstępny sposób oszukują go i pozbawiają prawa do patentów. Rozczarowany życiem Dan Davis decyduje się na zamrożenie w komorze hibernacyjnej na trzydzieści lat.

Po obudzeniu doznaje szoku, powoli jednak zaczyna przystosowywać się do nowego świata. Nie pojmuje tylko jednego. Większość nowoczesnych automatów jest autorstwa… Dana Davisa.

Tę zagadkę można by wyjaśnić cofnięciem się Dana w przeszłość. Ale przecież podróże w czasie nawet w dwudziestym pierwszym wieku wydają się niemożliwe…

JEŚLI SĄDZISZ, ŻE W WOJNIE PRZYSZŁOŚCI BĘDZIE SIĘ WALCZYŁO TYLKO NA LASERY I ANTYMATERIĘ TO JESTEŚ W BŁEDZIE.
GDY IDZIE O ŻYCIE W RUCH IDĄ NOŻE, ZĘBY, MIECZE I ŁUKI

Wojna kosmiczna to piekło…

Szczególnie dla szeregowca Williama Mandelli, uczestnika zaciekłej wojny galaktycznej, toczonej miliony lat świetlnych od Ziemi. Jednak to nie walka z wrogo nastawionymi kosmitami stała się zadaniem najtrudniejszym…

Prawdziwym wyzwaniem dla Mandelli okazały się zmiany, jakie zaszły na Ziemi w czasie, gdy walczył w kosmosie. Mandella postarzał się o kilka lat, lecz jego macierzysta planeta o całe wieki…

Wieczna wojna ma zostać wkrótce sfilmowana przez twórcę Obcego i Blade runnera – Ridleya Scotta. Na kanwie tej powieści, belgijski grafik Marvano narysował kultowe arcydzieło komiksu.

Jest XXIV wiek. Wszechpotężne megakorporacje rządzą światem i Systemem Słonecznym, do nich należą ludzie, polityka, niewyobrażalny majątek. Ben Reich jest właścicielem korporacji Monarch i chce mieć jeszcze większą władzę. Na jego drodze stoi kartel D’Courtneya, Reich postanawia więc usunąć swojego najgroźniejszego rywala. Jak jednak zaplanować zabójstwo w świecie esperów – telepatów? Każdy zły zamiar czy plan jest natychmiast przez nich przewidziany, a jednostka aspołeczna wędruje do Przeróbki. Ben Reich ma jednak wdzięk, intelekt i pieniądze, a jego plan jest iście szatański. Czy w świecie telepatów możliwe jest zabójstwo doskonałe?

Leave a Reply

Lost Password