[News] Nowa platforma streamingowa Peacock łapie się za „Battlestar Galactica”

Wysyp nowych platform streamingowych trwa w najlepsze. Kilka dni temu swój nowo powstający serwis ogłosiła stacja NBC Universal, będzie nazywał się on Peacock i zostanie aktywowany w kwietniu 2020 roku. Aby przyciągnąć widza każda nowa stacja próbuje stworzyć na początku przynajmniej jeden wielki tytuł, z którym będzie kojarzona. NBC Universal skierowało swoje oczy w stronę uniwersum „Battlestar Galactica”

Za serial powstający w znanej wielu fanom mitologii będzie odpowiadał twórca „Mr. Robot” – Sam Esmail. Spieszymy z informacją, nie będzie to remake serii Ronalda Moore’a z 2000 roku, lecz zupełnie nowa historia, ale faktycznie pozostające wierna całemu uniwersum.

„Battlestar Galactica” Moore’a miała swoją premierę w 2003 roku na kanale SyFy jako dwuodcinkowa miniseria, która stała się przedsionkiem do powstałego rok później serialu liczącego 4 sezony. Po zakończeniu serii powstała nowa produkcja będąca prequelem – „Caprica” oraz internetowa seria (później zmontowana w film) „Battlestar Galactica: Blood & Chrome”.

Robert, na co dzień trener personalny, a w wolnych chwilach nałogowy czytacz i oglądacz szeroko rozumianego science-fiction.

Leave a Reply

Lost Password